Jak to začalo, aneb Příběh DÝCHÁRNY

24.02.2024

Když zajdete na lekci jógy a rozdýcháte se, rozpoutáte svou energii a sílu. Když se zastavíte a uvědomíte si dech a k němu se chvíli soustředíte, změní se nastavení vaší mysli - uvolníte se. Když se nadechujete nosem, váš dech je klidný, pomalý a tichý, vaše energie stoupá a péče o vaše zdraví má svůj výsledek - fungující tělo i mysl, radost, jemnou tvůrčí sílu i inspiraci. Co více si přát, že?

Jmenuji se Václav Krejčík, ve světě pohybu, sportu, fitnessu, powerjógy a jógy se pohybuji již před 30 let. Vlastně ještě více, protože i na základní škole jsem se hýbat - trénoval jsem atletiku a od té doby u sportu a pohybu zůstal. Pohyb je vždy to, je život, ale práce s myslí a dechem jsou esencí života a tak…VÍTEJTE v DÝCHÁRNĚ!

Když jsem před časem znovu, nechtěně, obnovil mé zranění páteře, téměř jsem přestal chodit. Dlouhou dobu jsem musel "rozdýchávat hlavu", která se zaplnila emocemi, frustrací a smutkem díky tomu, že já "Krejčík" snad nebudu chodit, natož cvičit a dělat jógu. Během roku mi pomohla rehabilitace a odborná péče včetně dýchání do zad. A já jsem za to velice vděčný. Pomoc - DÝCHAT a rozdýchat záda, podpořit dechem stabilitu těla i vnitřní pocit radosti a možnosti, že díky dechu to prostě jde, byla zcela …WOW! Podařilo se to a já se tak o dech začal zajímat více. Ne že by mě dříve nezajímal, ale byl zvykem, byl součástí všeho, co dělám, ale pracovat jsem se s ním intenzivně naučil až v době, kdy jsem opravdu mohl "pouze" dýchat. A tak každá situace je tady proto, abychom díky ní vyrostli - zvládli ji bez újmy na duši i těle - vyrostli a posunuli se dál.Nyní vím, že dech je opravdový dar, díky kterému nejenom že žijeme, ale především můžeme regenerovat a ozdravit své fyzické a mentální bolístky, získat kontrolu a hlavně nadhled sám nad sebou a vykročit na novou cestu. Díky spojení s dechem, můžeme realizovat svůj záměr, směr, kterým jdeme, jemně v jeho plynutí i poupravovat cestu, kterou jdeme. Dech je dar a tak jsem rád, že mám tu možnost vám představit celý koncept - DÝCHÁRNA, který je domovem dechu pohledem různých směrů (pránájáma, dechová terapie, breathwork, vědecké metody zkoumající dech) a hluboké relaxace, prostorem pro zastavení se, uvědomění si jeho síly a směru, kterým se vydat.

DÝCHARNA

Buďte tvůrcem svého života a zdraví

© 2024 DýchárnaVšechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!